Hakkımızda

Robotik cerrahi hakkında merak edilenleri cevaplamak ve sizleri doğru bilgilere ulaştırmak amacıyla sizlerleyiz. Sitemizde robotik cerrahi hakkında merak ettiğiniz tüm konulara ulaşabilirsiniz.

Peki robotik cerrahi nedir? Robotik cerrahi bazı laparoskopik (kapalı) ameliyatların daha kolay ve hızlı yapılabilmesine olanak sağlayan bilgisayar yardımlı bir sistemdir. Büyük bir kesi yerine, minimal boyutlarda birkaç kesiden uygulanan laparoskopik cerrahi, hastanın hızlı bir şekilde ayağa kalkmasını sağlar ve estetik olarak mükemmel sonuçlar verir.

Robotik Cerrahi Avantajları

Robotik cerrahi tıp dünyasının ulaştığı en ileri teknolojisidir, doktor ve hastaya bir çok ayrıcalık tanır. Kanserle mücadelede en başarılı çözümlerden biri robotik cerrahidir.

3 Boyutlu kameralar ile operasyon alanı çok net görüldüğünden olası kanamaya müdahale edilir ve sonuçta az kan kaybı sağlanır.

Ameliyat kesileri minimal olduğundan ve içeride yapılan işlemler hassas olarak gerçekleştirildiği için daha az ağrı hissedilir.

Cerrahinin uygulandığı organ ve çevre dokuları korunarak dokularda daha az travma sağlanır. Bu sayede ameliyat sonrası iyileşme süresi kısadır.

Robotik cerrahi ile yapılan ameliyat sonrasında normal yaşam aktivitelerine dönüş daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Yara izleri belirsiz denecek kadar ve estetik açıdan bir sorun oluşturmaz.

Robotik cerrahide yara enfeksiyon riski daha az görülmektedir.

Aranma Talebi
Bırakabilirsiniz

*Numaranızı bırakarak kordinatörümüzün sizi aramasını sağlayabilirsiniz!